Sklepy Internetowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora?

Depilatory stają się coraz to bardziej popularne wśród produktów do higieny i pielęgnacji. Gwarantują one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. Twórcy oferują coraz to nowsze modele oraz śmiałe rozwiązania. Jakim sposobem dokonać wyboru porządnego depilatora? Czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę? Na te zapytania odnajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są typy depilatorów?

Na rynku możemy odkryć kilka rodzajów depilatorów. Różnią się one między sobą mechanizmem działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne i depilatory laserowe.
Pierwszy typ, czyli depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm zazwyczaj oparty jest na krążkach lub pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – w trakcie jej obrotu, otwierają się i zamykają, przez co są w stanie łapać włoski. Depilator świetlny ma lampę, która naświetla konkretny obszar skóry. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei absorbowane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. To właśnie dzięki temu zapobiegamy ponownemu wzrostowi włosa. Ostatni rodzaj, czyli depilator laserowy, działa na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, który odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może zostać w każdym calu zniszczona lub również uszkodzona.

Na co zwrócić uwagę wybierając depilator świetlny?

To, co warto wziąć pod szczególną uwagę w czasie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Jest to ważne ze względu na to, że każdy z nas ma różny próg bólu, a nazbyt wysoka moc urządzenia może być dla niektórych bolesna. Skóra w rozmaitych miejscach ciała jest mniej bądź znacznie bardziej wrażliwa, dlatego moc urządzenia musimy zawsze dostosowywać do depilowanego obszaru. Nie bez znaczenia jest również dopasowanie tego parametru do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl.com, mają akcesoryjną funkcję, jaką jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Zakup depilatora laserowego nie jest łatwym zadaniem. Pojedyncze modele różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, ale również mocą urządzenia i dodatkowymi funkcjami. Z pewnością warto zwrócić uwagę na sposób zasilania depilatora. Znajdziemy modele, jakie są zasilane sieciowo, akumulatorowo bądź też także akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i plusy, a my musimy dobrać je do indywidualnych potrzeb.
Znaczące są też funkcje, które mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Dostępne są np. oprogramowania do planowania depilacji czy też czujnik do rozróżniania rodzaju karnacji.
Istotna jest też możliwość regulacji mocy, i dostępna ilość trybów pracy. Żeby depilacja była skutecznie i bez problemu sfinalizowana na przeróżnych obszarach ciała ludzkiego, poprawnie jest przystosować możliwości depilatora. Co poniektóre modele posiadają poboczne głowice lub nasadki – to właśnie dzięki nim depilacja punktów wrażliwych odbędzie się bez bólu.

You Might Also Like