Technologia

Jak działają czytniki kodów?

Czytniki kodów to sprzęty, z którymi do czynienia mamy każdego tygodnia, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Obojętnie od rodzaju artykułu jaki chcemy kupić posiada on kod kreskowy, jaki po odczytaniu wyświetla jego identyfikację zrozumiałą dla kasy lub też komputera. To, jak działa czytnik kodów nie jest ogólną zdają sobie sprawę z tego, skutkiem tego należałoby ją zaznajomić, żeby przyzwoiciej zrozumieć identyfikowanie towarów.

Instrukcja obsługi skanera kodów kreskowych
Przedsięwzięcie czytników uzasadnia się po największej części na oddziaływaniu czerwonego światła. Emitowane światło laserowe pada na lustro, jakie z kolei konstruuje wiązkę światła spadającego na kod kreskowy. Spadające światło odbija się od przerw między czarnymi paskami kodu kreskowego oraz wraca z powrotem do wnętrza czytnika. Odbija się ono od wklęśniętego lustra (znajdującego się w urządzeniu) oraz trafia do fotodetektora. Narzędzie zmienia światło na impulsy elektryczne, które zostają “przetłumaczone” na język klarowny dla kas i systemów.

Czytnik kodów – rodzaje
Na rynku wolno spotkać się z dwoma podstawowymi rodzajami czytników. Pierwszy z nich to czytnik kodów bezprzewodowy. Jego działanie w obszernej mierze opiera się na działaniu częstości fal radiowych bądź bluetooth. Prezentują niemało więcej zalet niż przewodowy skaner kodów, albowiem cechują się niemało większą mobilnością. Przewodowy czytnik kodów umożliwia dokładne odczytanie kodów znajdujących się na towarze oraz dedykowany jest poniekąd do stanowisk siedzących, jak na przykład sprzedaż w małych punktach sprzedaży, butikach itp. Należałoby kupować skanery przetestowanej jakości, inaczej na przykład takie jak proponuje marka Hardware for Business. W sklepie wolno odkryć zarówno skanery przewodowe i bezprzewodowe wysokiej jakości oraz w dobrej cenie.

Jak niegdyś radzono sobie z katalogowaniem artykułów?
Na powierzchni lat świat poszedł mocno do przodu to naturalnie dzięki wykorzystywaniu oryginalnych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było technologii, jaka umożliwiłaby identyfikowanie towarów w parę sekund, a proces ten był żmudny oraz dużo cięższy. Zapewne żądał on wielu notatek, poszukiwania danych oraz liczenia. Kod kreskowy to stosunkowo oryginalny wynalazek, jednak przeszedł już swoją ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora artykułów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, jakie miało wiele swoich wad. By odczytać kod towar należało przyłożyć niezmiernie blisko czytnika, jednakże nie zawsze to działało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy może wyświetlić informacje o artykule nawet z kilku metrów zaledwie w parę sekund.

Branża a czytnik kodów
W zależności od specjalizacji powinno wykorzystywać się różne skanery kodów. Kategorycznie przewodowy skaner kodów będzie dedykowany mniejszym firmom lub kasom, jakie nie zmieniają własnego położenia. Przewodowe skanery są trochę tańsze oraz prawidłowo sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Firmy, które zajmują się hurtowym sprzedawaniem artykułów i posiadają wielkie hale i magazyny muszą zainwestować w czytnik kodów bezprzewodowy, bo gwarantuje on spacerowanie z nim i lepsze rozeznanie w identyfikacji artykułów. Są pożyteczne, poręczne, lekkie i przedstawiają informacje o produkcie w parę sekund.

You Might Also Like