Podróże

Ekranizacja Biały Jaguar – poznaj polskiego Robinsona Crusoe

Obce sławicie, swego nie znacie – słowa te w dalszym ciągu są niezmiernie aktualne. Figura kultowego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana niemal wszystkim, jednakże nie tak dużo ludzi spotkało się z Johnem Bobrem, bohaterem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” i „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty oraz wędrowca Arkadego Fiedlera. Historia Johna Bobra jest zainspirowana autentycznymi przesłankami dziejowymi – na wyspie Coche odkryto kiedyś drewnianą łódź z inskrypcją „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność Polaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Jak wygląda kwestia ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak atrakcyjna seria powieści dobitnie zasługuje na ekranizację – ma ona obfity potencjał również pod względem kulturowym, jak oraz handlowym. Niesamowite przygody Johna Bobra to materiał, który bezbłędnie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc olśniewającą prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć obserwatorom pamiętnych wrażeń, wzbudzając podziw i przenosząc w świat równikowych wysp. Morał nasuwa się sam – będzie to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie sukcesem?

Fikcja jest tym, co zezwala zapomnieć o mało interesującej codzienności, pracy, szkole oraz innych zobowiązaniach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to kompletnie inny świat, który wolno zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Opowieść ta mieści w sobie wszystko, czego można oczekiwać od prozy przygodowej – zwroty akcji, uniesienia i świat tubylców, w jaki można się zagłębić. Wizja ta przybliża się coraz to bardziej, a jej realizacja to ledwo kwestia czasu. Należałoby zatem zaintrygować się tym bardzo interesującym projektem, jaki bez wątpienia okaże się hitem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – wytrwałego Polaka, który zwiedził cały świat!

Bajeczne wyjazdy Johna Bobra bez zaprzeczania dostarczą widowni bez liku wspaniałej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o zuchowatym oraz nieugiętym poszukiwaczu przygód, przedstawiająca barwny świat tubylców oraz ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Zmagania z dziką naturą, wojowniczy Indianie oraz poławiacze pereł – będzie to pełna życia historia, jaka pobudza wyobraźnię.
Należałoby zaznaczyć, iż figura Johna Bobra jest tylko luźno bazująca na pewnych przesłankach historycznych. Pomimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, wobec tego warto przenieść się w świat fantazji i przeżyć wspaniałe przygody w tropikach. Projekt Biały Jaguar z pewnością przypadnie go gustu starym wielbicielom prozy Arkadego Fiedlera, jakkolwiek też przyciągnie do niej nowiutką widownię, gotową zaznajomić te dzieła w pionierskiej, zekranizowanej formie.

Zobacz więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar

You Might Also Like